Nasza szkoła, jak co roku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji bezpieczne wakacje.pl.  Wszystkie działania w ramach tego przedsięwzięcia miały na celu przekazanie uczniom wiedzy i umiejętności, które będą mogły zapewnić im bezpieczny i zdrowy wypoczynek wakacyjny.


Umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej doskonalili uczniowie podczas warsztatów, które poprowadzili ratownicy medyczni. Uczniowie ćwiczyli praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy w najczęściej występujących w czasie wakacji wypadków wśród dzieci. Ćwiczyły oddechy ratownicze i uciskali klatkę piersiową. Wszystko po to aby mieć  wiedzę i umiejętności i w razie potrzeby ratować życie.
Gimnazjaliści na podstawie informacji umieszczonych na stronie internetowej akcji: bezpieczne wakacje.pl.  przygotowali gazetkę na szkolnym korytarzu, gdzie w kolorowej postaci przypomnieli wszystkim o zasadach spędzenia bezpiecznych wakacji zróżnicowanych pod względem formy i miejsca.
Mamy nadzieję, iż udział uczniów w kampanii informacyjnej pozwoli im uniknąć zagrożeń w czasie wakacji i wszyscy zdrowi i wypoczęci spotkamy się w nowym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną zabawę, dziękujemy nauczycielom za wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia!.  

Zespół wychowawczo – profilaktyczny
Samorząd Uczniowski