7 XII 2017 r. uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach w ramach projektu edukacyjnego „Wilk w kulturze”. Zajęcia poprowadziła p. Dagmara Widanow - animatorka z Fundacji Biała Wieża. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wilków i rozmawiały o stereotypach dotyczących tych zwierząt. Wzięły udział w zabawie pt. „Wilcze zwyczaje”, podczas której odtwarzały sceny z życia tego największego w Polsce drapieżnika. Prowadząca warsztaty przybliżyła uczniom postać p. Bogdana Dudko - dziennikarza, poety i miłośnika wilków - autora książki pt. „Wilczek Milczek”, którą dzieci mogły nabyć podczas spotkania.

Własnoręcznie wykonały z filcu zakładki do książek w kształcie wilczka. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, było miejsce na zabawy ruchowe, artystyczne i żywe rozmowy. A wszystko po to, żeby pokazać, że książka to świetny początek do szerokiej aktywności twórczej.

Małgorzata Salej