Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie z oddziałami gimnazjalnymi.26 marca 2018 r. uczniowie kl. III a byli w Instytucie Chemii na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie własnoręcznie przeprowadzali doświadczenia chemiczne pod kierunkiem pani Agnieszki Hryniewickiej (mamy Bartka).

Dzieci ubrane były jak prawdziwi chemicy i pracowały przy stołach laboratoryjnych w 4-osobowych grupach. Zapoznały się z właściwościami wywaru z czerwonej kapusty, sprawdziły odczyn substancji znanych z kuchni i łazienki oraz zrobiły chemiczne jojo. Bawiły się też w chemicznych ogrodników i wyhodowały własne ogródki oraz wodorosty. Na koniec była niespodzianka – uczniowie zrobili chemiczną galaretkę i bardzo dobrze się przy tym bawili. Nauka i zabawa szły w parze i na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

Małgorzata Salej