Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie z oddziałami gimnazjalnymi.24 maja ratownik WOPR pan Marcin Milczunas przeprowadził bardzo ciekawą pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek, żeby był on jeszcze bardziej radosny musi być przede wszystkim bezpieczny.

Pan ratownik zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Ostrzegał, że nie wolno kąpać się bez zgody i opieki dorosłych.  Przypomniał dzieciom zasady zachowań w niebezpiecznych sytuacjach, do których może dojść podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci zapamiętały, że zabawy nad wodą mogą odbywać się tylko w miejscach strzeżonych, pod opieką rodziców, a kąpiel jest dozwolona, gdy wywieszona jest biała flaga.