Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie z oddziałami gimnazjalnymi.24 maja klasa III e gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z polską współczesną pisarką, panią Barbarą Rybałtowską. Odbyło się ono w Filii Bibliotecznej w Kleosinie. Mieliśmy okazję poznać nie tylko literatkę, ale przede wszystkim nietuzinkową osobowość, kobietę o tak bogatym życiorysie, że wystarczyłby do napisania kilku.

Pani Barbara Rybałtowska to nie tylko pisarka (np. „Saga”, oraz książki biograficzne, sztuki teatralne), autorka tekstów piosenek, piosenkarka, aktorka i malarka. W czasie II wojny światowej została wywieziona z matką na Syberię, wracała stamtąd przez Afrykę, w Polsce śpiewała i tańczyła w zespole „Mazowsze”, z którym objechała pół świata, występowała w kabaretach,  teatrze. Zafascynowała nas swoją duchową młodością, radością życia i entuzjazmem działania.