Uniwersytet w Białymstoku zachęca uczniów klas 5, 6, 7 oraz 8 z województwa podlaskiego do I edycji projektu "Start-Up Academy".

Od 1 do 12 października potrwa nabór do "Start-Up Academy". Dzięki akcji uczniowie mogą wcielić się w studentów białostockiego uniwersytetu. Zajęcia będą odbywały się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, a poprowadzą je dydaktycy z białostockiej uczelni, wykwalifikowani trenerzy oraz przedsiębiorcy. 

W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję rozwijać swoje kompetencje i umiejętności takie jak: kreatywność, przedsiębiorczość, umiejętność krytycznego myślenia czy pracy w zespole, które z pewnością przydadzą się im zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym. 

Projekt, a dokładnie jego ścieżka edukacyjna składa się z trzech modułów: współpracuję – myślę – rozwiązuję. Wszystko obejmuje 74 godziny lekcyjne zrealizowane podczas 11 sobotnich spotkań. Mali studenci będą pracowali w grupach, organizatorzy zapewnią im posiłki oraz materiały edukacyjne. Czeka na nich również wyjazd do Warszawy, podczas którego poznają przedsiębiorców prowadzących własne start-upy. 

- Swoistym podsumowaniem projektu będzie gala, podczas której uczniowie zaprezentują swoje pomysły na start-upy przed przedstawicielami biznesu, inwestorami, ekspertami z zakresu innowacji – zapowiada dr Magdalena Owczarczuk z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB, koordynatorka projektu. - Wyłoniony i nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł.

Nie zapomniano także o rodzicach uczestników projektu. Będą mogli skorzystać z zajęć warsztatowych z zakresu rozwijania kompetencji wychowawczych i społecznych - "O wspieraniu talentów i zdolności dzieci".

Projektu "Start-Up Academy" będzie trwał 2 lata, udział w nim może wziąć 144 uczniów. Uniwersytet otrzymał na jego realizację wysokie dofinansowanie w wysokości ponad 343 tys. zł w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Uniwersytet Młodego Odkrywcy".

Swoje pociechy można zapisywać na stronie: Start-Up Academy. Dodatkowe informacje są udzielane pod numerem tel. 85 745 77 26.