W każdym roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku wypada 05 lutego 2019 roku. Tegoroczne obchody DBI odbywają się pod hasłem „Działajmy razem!”.

 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 publikowane są w serwisie www.dbi.pl