Ponad 20 pocztów sztandarowych z wizerunkiem Ojca Świętego zgromadziło się w piątek 2 października 2015 r. w Kalinówce Kościelnej na XI Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II. Zjazd odbywał się pod hasłem „Wychować do pełni człowieczeństwa”. 

Spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św. Anny w Kalinówce Kościelnej, następnie uroczystości przeniosły się do Zespołu Szkół w Kalinówce Kościelnej. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Ksiądz Arcybiskup prof. hab. Edward Ozorowski Metropolita Białostocki oraz Wicekurator Oświaty Wiesława Ćwiklińska. 

Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów pod opieką p. S. Cydzika. Spotkanie było okazją do przypomnienia postaci naszego patrona.

W ramach Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Świętej Wodzie.

Uczniowie ze szkolnego chóru reprezentowali naszą placówkę i uczestniczyli w XVI Koncercie „Totus Tuus” poświęconym pamięci św. Jana Pawła II, a zarazem naszego Parona. Odbył się on 16 października 2014 roku w Auli Magna Pałacu Branickich. 

Na koncercie spotkała się młodzież z różnych szkół, m.in. Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku oraz Zespół Wokalny Esperimento, Chór ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku, Zespół Wokalny Wesołe Nutki z Niepublicznego Przedszkola nr 7 z Białegostoku, aby w ten sposób dziękować za Pontyfikat Jana Pawła II. Nasz chór zaśpiewał „Hymn szkoły” oraz pieśń „Nie lękajcie się”.

3 kwietnia poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z panią Renata Kalinowską uczestniczył w uroczystej Drodze Krzyżowej., która została zorganizowana przez Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku. Uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami miasta od ZSI do parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. 

Od Jubileuszowego Roku 2000 uczniowie Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z województwa podlaskiego przybywają systematycznie we wrześniu na spotkania modlitewno – integracyjne do Świętej Wody koło Wasilkowa. Inicjatorem i organizatorem jest Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku.

W dniu 26.09.2013 r. nasza szkoła uczestniczyła w tym spotkaniu. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy przy Grocie Matki Bożej z udziałem przedstawicieli szkół i pocztów sztandarowych. Następnie wszyscy przeszli pod Krzyż Podlaskiej Rodziny Szkół. Nieopodal kościoła, na przyległym boisku został zorganizowany międzyszkolny turniej piłki nożnej. Po ogłoszeniu wyników turnieju odbyła się wspólne agape i śpiewy przy ognisku. Humory wszystkim dopisywały.