Karolina Grabowska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie zajęła I miejsce w etapie regionalnym V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły. Na tym jednak nie koniec sukcesów zdolnej czwartoklasistki. W finale ogólnopolskim uczennica, zajęła III miejsce.

Etap regionalny został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Łomży na początku marca. W konkursie uczestniczyło dwudziestu jeden recytatorów w czterech kategoriach (kl. I-III, kl. IV- VI, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne). Oceniano dobór utworu, dykcję, tempo, intonację oraz zrozumienie wiersza. Karolina Grabowska zdecydowała się zaprezentować utwór „Ur w ziemi chaldejskiej” i wyszło jej to znakomicie, zajęła I miejsce. Po występach uczniów goście obejrzeli spektakl w Teatrze Lalki i Aktora.


W dniach 4-5.10.2011r. uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w Ogólnopolskiej XI Pielgrzymce Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Grupa pielgrzymów wyruszyła z samego rana o godz. 6.30. W czasie podróży uczniowie skupili się na wspólnej modlitwie i rozmowach. Obejrzeli też film o objawieniach maryjnych w Fatimie, dzięki czemu podróż minęła szybciej.

Zanim dotarli do Częstochowy, odwiedzili Sanktuarium Maryjne w Gidlach, którym opiekują się oo. Dominikanie. Tam też uczestniczyli wszyscy we mszy św.  sprawowanej w intencji uczniów i pracowników naszej szkoły. Zapoznali się również z historią miejsca i nabyli pamiątki.


Polsce i na świecie jest już ponad 1150 placówek oświatowych, których patronem jest Jan Paweł II. Na Jasną Górę przyjechali reprezentanci 193 gimnazjów, 164 szkół podstawowych, 113 zespołów szkół, 12 liceów, dwóch uczelni wyższych: KUL i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Białej Podlaskiej oraz dwóch szkół z Wilna (ponad 20 tysięcy uczniów). Pielgrzymka stanowiła przygotowanie do obchodów X Dnia Papieskiego, w związku z czym obecni byli także przedstawiciele Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Spotkanie upłynęło pod znakiem papieskiego krzyża. Było też okazją do przypomnienia o szczególnej wadze tego  symbolu. Młodym w modlitwie towarzyszył krzyż, który trzymał w dłoniach Papież Jan Paweł II, podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.


Dnia 08.10.2009 r. w Częstochowie odbył się IX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "Jan Paweł II - nauczyciel i wychowawca". Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów pod opieką nauczycieli, siostry Jadwigi Leończuk i księdza Radosława Gawrysia wraz z pocztem sztandarowym.

Na wałach klasztoru o. Paulinów zebrała się ogromna ilość wiernych z około 500 szkół. Mszę Świętą na Jasnej Górze odprawił nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk. Jej myślą przewodnią było przywiązanie Ojca Świętego do młodzieży z całego świata, słowa, którymi zwracał się do młodych ludzi. W kazaniu nawiązano również do znaczenia Jana Pawła II w naszym życiu, listów małych dzieci do Papieża. Mówiono o szacunku, jaki należy się nauczycielom i o szkolnych problemach w dzisiejszych czasach. Uroczystość wypełniały piękne śpiewy zgromadzonych tłumów. Wszystkich połączyła modlitwa. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowy znaczek oraz różaniec.

Po zakończeniu Mszy świętej uczniowie przeszli do kaplicy pokłonić się Matce Boskiej Częstochowskiej oraz zwiedzili Jasną Górę. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Zostały zakupione również okolicznościowe pamiątki.

Po kolacji wszyscy poszli do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, by tam w ciszy pomodlić się we własnych intencjach, a następnie wziąć udział w Apelu Jasnogórskim.

Następny dzień rozpoczał się Mszą św. odprawioną przez ks. Radosława w intencji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Kleosinie. Jeszcze raz uczniowie poszli do kaplicy pokłonić się Matce Bożej. Na wałach została odprawiona Droga Krzyżowa.

W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się na odpoczynek w Gidlach, aby zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej z cudowną figurką Matki Boskiej. Matka ta cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Ojciec Dominikanin zapoznał z legendę o patronce kościoła. W Gidlach jest wiele ciekawych miejsc, godnych zwiedzenia. - drewniany kościółek i kościół parafialny. Na placu przy gidelskim Sanktuarium Matki Boskiej rośnie drzewko, którego nasienie poświęcił Papież Jan Paweł II.

W dniach 2-3.10.2008 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII zjeździe Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Tegoroczna pielgrzymka była okazją do świętowania dwóch jubileuszy: 10-lecia działalności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i 30. rocznicy od rozpoczęcia pontyfikatu papieża-Polaka. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych".

O godz. 3.00 autokar wraz z uczniami i opiekunami wyruszył w podróż do klasztoru ojców Paulinów. Do Częstochowy przyjechali z godzinnym opóźnieniem. Msza św. w intencji szkół im. Jana Pawła II, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Diecezji Radomskiej Zygmunt Zimowski, odbyła się na szczycie klasztoru. Po Mszy Świętej odmówiono modlitwę na Anioł Pański, odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do Ojca Świętego Benedykta XVI. Wszyscy uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowy znaczek oraz różaniec.

Po liturgii uczniowie zwiedzili Jasną Górę. Zrobili również pamiątkowe zdjęcie.

Wszyscy zostali zostali zakwaterowani w Domu Rekolekcyjnym u sióstr zakonnych. Chłopcy otrzymali pokoje dwunastoosobowe, dziewczęta zaś czteroosobowe. Po zjedzeniu obiadu był czas wolny dla uczestników pielgrzymki. Po kolacji wszyscy poszli do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, by tam w ciszy pomodlić się we własnych intencjach.

Następny dzień rozpoczął się pobudką o godz. 7.30 i śniadaniem. Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Kleosinie odprawił ks. Sylwester Grabowski — katecheta gimnazjum. Po liturgii weszyscy udali sie na stragany, aby zakupić pamiątki.

W drodze powrotnej autokar pojechał do miejscowości Gidle, aby zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej. Ojciec dominikanin opowiedział zebranym w kościele legendę o patronce kościoła. Po zakupie pamiątek ruszyli w drogę.

Do Kleosina uczestnicy pielgrzymki wrócili późnym wieczorem.