KLASY 5 

Drodzy Uczniowie,

 1. Proszę zrobić w zeszytach następujące ćwiczenia powtórzeniowe, utrwalające rozdział I:

 

 1. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wszyscy uczniowie przygotują kolaż pod tytułem OSTERN z krótkimi życzeniami po niemiecku i symbolami świąt podpisanymi po niemiecku. Kolaż wykonujemy dowolną techniką na kartkach A3 w pracy proszę zawrzeć 8 elementów. Będzie brana pod uwagę przy ocenianiu estetyka wykonania pracy, pomysłowość i poprawność językowa. Przy wykonaniu pracy pomocne będą następujące linki:

www.edulekcja.pl/die-worterjagd/ostern-wielkanoc/

              www.edulekcja.pl/club-der-klugen-eule/das-ostern-wielkanoc/

               Jeżeli będą jakieś wątpliwości, to proszę pisać przez dziennik elektroniczny.

                                                                                              

KLASY 6

Drodzy Uczniowie,

 1. Korzystając z podanych linków, przypomnijcie sobie słownictwo: posłuchajcie i powtórzcie te nazwy oraz zróbcie ćwiczenia.

http://www.edulekcja.pl/die-worterjagd/die-schulfacher-przedmioty-szkolne/

http://www.edulekcja.pl/die-worterjagd/die-schulsachen-przybory-szkolne/

http://www.edulekcja.pl/club-der-klugen-eule/die-farben-kolory-2/

 

 1. Klasa VIc do zeszytu zapisuje nazwy kolorów, obok rysujemy kratkę z tym kolorem

weiß – biały (wajs)

grau – szary

gelb – żółty

rosa – różowy (roza)

violett/lila – fioletowy (wiolet)

orange – pomarańczowy (oranże)

rot – czerwony

grün – zielony (gryn)

blau – niebieski

braun – brązowy

schwarz – czarny (szwarc)

bunt – kolorowy

hell(blau) – jasny niebieski

dunkel(blau) – ciemny niebieski

3.Wszyscy uczniowie słuchają piosenki https://www.youtube.com/watch?v=FWT9FJ7aQq4 i   wypisują w zeszycie nazwy kolorów.

 1. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wszyscy uczniowie przygotują kolaż pod tytułem OSTERN z krótkimi życzeniami po niemiecku i symbolami świąt podpisanymi po niemiecku. Kolaż wykonujemy dowolną techniką na kartkach A3 w pracy proszę zawrzeć 8 elementów. Będzie brana pod uwagę przy ocenianiu estetyka wykonania pracy, pomysłowość i poprawność językowa. Przy wykonaniu pracy pomocne będą następujące linki:

www.edulekcja.pl/die-worterjagd/ostern-wielkanoc/

              www.edulekcja.pl/club-der-klugen-eule/das-ostern-wielkanoc/

               Jeżeli będą jakieś wątpliwości, to proszę pisać przez dziennik elektroniczny.

                      

Klasy 7 

 • Drodzy uczniowie omówiliśmy praktycznie rozdział 3 i proszę byście skorzystali ze strefy ucznia na stronie wszpwn i wykonali zadania powtórzeniowe w zeszycie – piszecie tylko prawidłowe odpowiedzi w danych zadaniach

http://uploads.wszpwn.com.pl/uploads/oryginal/0/6/1daaf22d_Kompass_1-TESTE_DICH_SELBST-3-.pdf?date=1505381465

zad.2 pisemnie do zeszytu (czytanie ze zrozumieniem tabela)

gramatyka zad.1,2 ,4, 5, 7

słownictwo zad.1, 2, 6

pisanie

 • Kolejnym zadaniem dla was jest obejrzenie i zapisanie w zeszycie 5-7 dowolnych wyrażeń z webinaru o najważniejszych niemieckich zwrotach przydatnych w konwersacji

https://www.youtube.com/watch?v=R3nNBKagaz8&list=RDCMUCOWMN-WbqqgrK-8Y9cr1RtQ&index=5

 

 • trzecie zadanie do samodzielnej pracy to praca z podręcznikiem str. 82-84, należy wypisać do zeszytu nazwy przedmiotów szkolnych po niemiecku i zrobić swój plan lekcji. Odsyłam Was do słownika diki lub pons.pl

Informacje o niemieckim systemie szkolnictwa znajdziecie pod linkiem: http://www.deutsch.edu.pl/niemcy_szkola.html

 • W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wszyscy uczniowie przygotują kolaż pod tytułem OSTERN z krótkimi życzeniami po niemiecku i symbolami świąt podpisanymi po niemiecku. Kolaż wykonujemy dowolną techniką na kartkach A3 w pracy proszę zawrzeć 12 elementów. Będzie brana pod uwagę przy ocenianiu estetyka wykonania pracy, pomysłowość i poprawność językowa. Przy wykonaniu pracy pomocne będą następujące linki:

www.edulekcja.pl/die-worterjagd/ostern-wielkanoc/

              www.edulekcja.pl/club-der-klugen-eule/das-ostern-wielkanoc/

               Jeżeli będą jakieś wątpliwości, to proszę pisać przez dziennik elektroniczny

      

Klasy 8 

 • Drodzy uczniowie omówiliśmy częściowo rozdział 3 poświęcony mieszkaniu- znacie nazwy pomieszczeń, mebli i potraficie krótko opisywać pomieszczenia. Zachęcamy Was do kontaktu z oryginalnymi filmikami do nauki języka i wykonaniem zadań online do filmików. Dotyczą one omawianych treści

https://learngerman.dw.com/de/meine-wohnung/l-40401371

https://learngerman.dw.com/de/sofa-sessel-und-tisch/l-40402205

https://www.dw.com/de/folge-6-wohnen/l-18723182

 • Kolejnym zadaniem dla was jest obejrzenie i zapisanie w zeszycie 5-7 dowolnych wyrażeń z webinaru o najważniejszych niemieckich zwrotach przydatnych w konwersacji pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=R3nNBKagaz8&list=RDCMUCOWMN-WbqqgrK-8Y9cr1RtQ&index=5

 • W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wszyscy uczniowie przygotują kolaż pod tytułem OSTERN z krótkimi życzeniami po niemiecku i symbolami świąt podpisanymi po niemiecku. Kolaż wykonujemy dowolną techniką na kartkach A3 w pracy proszę zawrzeć 12 elementów. Będzie brana pod uwagę przy ocenianiu estetyka wykonania pracy, pomysłowość i poprawność językowa. Przy wykonaniu pracy pomocne będą następujące linki:

www.edulekcja.pl/die-worterjagd/ostern-wielkanoc/

              www.edulekcja.pl/club-der-klugen-eule/das-ostern-wielkanoc/

               Jeżeli będą jakieś wątpliwości, to proszę pisać przez dziennik elektroniczny