26 lutego klasy V c i VI b brały udział w zajęciach terapeutycznych z alpakami poprowadzonych przez p. Niewińską.

Pani Kasia przyjechała do naszej szkoły ze swoimi  dwoma podopiecznymi Puszkiem i Blakim. Dzieci mogły pogłaskać alpaki, nakarmić je marchewkami i oczywiści pospacerować z nimi. 

Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą, darzą ludzi bardzo dużą sympatią i nie boją się ich towarzystwa. Ze względu na spokojną naturę alpak kontakt z nimi powoduje zmniejszenie lęków czy stresów. Przebywanie w towarzystwie tych zwierząt łagodzi uczucie napięcia i niepokoju, a ich głaskanie oraz przytulanie pomaga rozluźnić się i otworzyć. Wszystko to sprawia, iż kontakt z nimi poprawia samopoczucie, a także zwiększa zaufanie.

Alpaki mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi dodatkowy atut dla alergików.

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Back to top