,,Naboj Junior" zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej. Cel zawodów  to ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki. Konkurs był tak zaplanowany aby uczniowie rozwiązując zadania w czteroosobowych grupach jednocześnie dobrze się bawili. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. Problemy wymagały pomysłów, kreatywności i współpracy wszystkich członków drużyny.

Naboj Junior odbywał się jednocześnie w 10 ośrodkach w Polsce, w Czechach i na Słowacji. W każdym mieście powstał ranking drużyn. Uczniowie mogli porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym i międzynarodowym.

W ośrodku białostockim drużyny były bardzo dobrze przygotowane – zajęły I, III i V miejsce w Polsce.

Efektem rywalizacji naszych uczniów są 14  i 16 miejsce w Białymstoku.

Gratulujemy uczestnikom wyniku oraz godnego reprezentowania szkoły.