Realizujemy wszelkie zalecenia ministerstwa. Jest to dla nas wszystkich nowa sytuacja. Nikt do niej nie był przygotowany. 

   

Rozumiemy Państwa niepokoje, stres i obawy. Nie wszystko od nas zależy. Na pewne sprawy i sytuacje nie mamy wpływu. Chociażby na to, co dzieje  się dookoła nas.  Są sprawy, które dzieją się niezależnie. Brak cierpliwości  i atakowanie nas w tym okresie w żaden sposób nikomu nie pomoże. Wiem, że wszyscy mają racje, ale teraz  postawmy na RELACJE!

   

Jako osoba odpowiedzialna za edukację Waszych pociech proszę   o wsparcie, podpowiedzi, a nie „poganianie” nas i wywieranie presji. Doskonale wiemy, że są trudności techniczne. Wiemy, że dziennik elektroniczny utrudnia komunikację. Robimy wszystko, by to usprawnić.  Wierzę, że nam się to uda! 

   

Jesteśmy w trakcie udoskonalania swojej pracy, aby efekty były przez wszystkich zauważalne (jednak ta praca odbywa się w domowych zaciszach nauczycieli, którzy godzinami wymieniają swoje doświadczenia, szkolą się  i przygotowują lekcje kosztem swoich rodzin). 

  

Coronawirus SARS-CoV-2 to nie wyścig między szkołami. To czas na to, by się nad wszystkim zastanowić. To próba dla nas wszystkich: Rodziców, Nauczycieli, Uczniów. 

  

Staramy się do wszystkiego podchodzić profesjonalnie.  Nie jesteśmy po to, aby tworzyć coś byle jak, ponieważ bierzemy za to odpowiedzialność.  A osoby mające wiedzę w zakresie zdalnego nauczania proszę spójrzcie przez pryzmat całej społeczności szkolnej i ich problemów.

   

Nauka ma być przyjemnością i każdy młody człowiek powinien zrozumieć, że uczy się dla siebie, a nie dla ocen.  

   

Proszę te osoby, które wprowadzają zbędny niepokój - nie niszczcie tego, co wypracowaliśmy przez lata wspólnie z Waszymi dziećmi. Osoby, które są niezadowolone - proszę o refleksję w tym trudnym dla nas wszystkich momencie. 

   

Pragnę też podziękować rodzicom, uczniom, nauczycielom i instytucjom zewnętrznym za wsparcie, docenienie, wskazówki i zdalną współpracę. 

         

                                  Bądźmy mądrzy! Wspierajmy się i zostańmy w domu! 

                                                               Wierzę, że dobro wraca!

                             

  Z poważaniem, Marcin Hodun – dyrektor SP Kleosin