Klasa II d w ramach projektu "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" zrealizowała moduł pod hasłem Mała chmurka

w krainie drzew. Swoją przygodę z projektem rozpoczęliśmy od wykonania drzewa czytelniczego. Przykleiliśmy na nim swoje liście z tytułami wybranej lektury. Wspólnie do realizacji wybraliśmy książkę ,,Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, którą przeczytaliśmy w szkole. Po zapoznaniu z lekturą uzupełnialiśmy swoje Lekturniki. Z okazji ,,Święta drzewa” posadziliśmy przed budynkiem szkoły symboliczne drzewko. Uczniowie tego dnia przyszli ubrani w barwach drzew: zielono –brązowym. Kolejnym naszym zadaniem było wykonanie plakatów zachęcających innych do czytania papierowych książek. Wszystkie prace rozwiesiliśmy na korytarzu szkoły.

Teraz czekamy na kolejne zadania z II modułu. Już się nie możemy doczekać. 

                                                                                                                                          Aneta Bogusz - Kulesza     Klasa 2d