Klasa II b zrealizowała moduł projektu „CZYTAM Z KLASĄ” pod hasłem „Mała chmurka w krainie drzew”.


Postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Do realizacji jesiennego modułu wybraliśmy książkę „Jesień liścia Jasia” Leo Buscaglii. Po przeczytaniu i opracowaniu lektury uczniowie  uzupełnili swoje Lekturniki. Następnie wybraliśmy i wykonaliśmy kolejne zadania, m.in. Klasowe Drzewo Czytelnicze, na którym uczniowie zawiesili wykonane przez siebie papierowe listki z zapisanymi tytułami przeczytanych utworów, prace plastyczne z makulatury,  uczczenie Światowego Dnia Drzewa poprzez zasadzenie sadzonki drobnolistnego buka w pobliżu naszej szkoły.

Z niecierpliwością będziemy wypatrywać wiosną pierwszych pąków na tym drzewku. Tymczasem przed nami kolejny moduł projektu – zimowy.